Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Perakendeci Dostlarım,

İstanbul PERDER olarak, Türkiye Perakendeciler Federasyonu çatısı altında; tüketici haklarına, sosyal hukuk devleti anlayışına, milli ve manevi değerlere sahip çıkmak asli görevimizdir. Güzide vatanımızın çıkarları başta olmak üzere; perakende sektörümüzde emek verenlerin ve bağlı bulundukları kurumların haklarını korumak, zenginleştirmek temel hedefimizdir.

Perakende sektörüne yıllardır hizmet veren, sektörümüzün etkin ve söz sahibi sivil toplum kuruluşu olan PERDER dernekleri olarak, içerisinde yer aldığımız ve planladığımız tüm faaliyetlerle sektörümüze değer katmak; sesimizi en etkin bir biçimde duyurarak, farkındalık yaratmak durumundayız.

Katılımcı ağımızı genişleterek; farklı iş birlikleri ve etkinliklerle, yerel ölçekte doğru stratejilerle gücümüze güç katmanın gayretiyle sektöre olumlu yönde etki etmeyi ve İstanbul PERDER’in bu etkinin çekim merkezinde olmasını hedeflemekteyiz.

Teknolojinin ilerlemesiyle karşı karşıya kaldığımız bu yeni düzen hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından bizlere yeni bir ekosistemin kapısını araladı. Oluşan bu geniş ekonomik yelpazenin, perakende sektörünü geleceğe hazırlaması ve küresel pazara ayak uydurmasını sağlamasını temenni etmekteyiz.

Günbegün gelişen, yeni faydalar üretmeye açık çağdaş piyasa düzeninde, geçmişten gelen değerlerimiz ve tecrübelerimiz ışığında çağa ayak uydurarak ülkemizi ve sektörümüzü çok daha ileriye götürmeyi vazifemiz olarak bilmekteyiz.

Oluşturacağımız bu dinamizmin; üretici, tedarikçi, distribütör ve perakendecileri ayrılmaz bir bütün haline getireceğini ve bu birlikteliğin sektörümüzün gelişimine katkı sağlayacağını bilmek geleceğe dair umutlarımızı artırıyor.

Derneğimizin değerlerinin ve kültürünün oluşmasına katkı sağlayan, başta kurucu başkanımız olmak üzere, görev yapmış tüm başkanlarımız, yöneticilerimiz ve bugüne dek yardımlarını derneğimizden esirgemeyen tüm üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Bu vesileyle devraldığımız bayrağı daha yukarıya taşımak için; hayatta kalmayı değil, daima büyümeyi hedeflemek başlıca ilkemiz olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla,

FARUK GÜZELDERE

Yönetim Kurulu Başkanı